Bomen en struiken herkennen in de zomer - basis

-
Inhoud
Je houdt van bomen en wilt je bomenkennis verruimen? Dan is deze opleiding voor jou. In een dag leer je de 25 meest voorkomende inheemse boom- en struiksoorten herkennen.
De opleiding gaat verder dan het droge determineren. De ervaren lesgever vertelt je over de groeiwijze en de de standplaats van elke boom- en struiksoort. Zo hou je makkelijker elke soort uit elkaar.
De opleiding bestaat uit twee delen. In de voormiddag krijg je de theorie. In de namiddag trek je erop uit. Je past alles wat je geleerd hebt toe, onder begeleiding van de lesgever. Zo heb je ruim de tijd om de verschillende kenmerken in te oefenen en de verschillende soorten te leren herkennen.
-
Programma
Voormiddag
- Inleiding
- Kenmerken
- Loofbomen
- Naaldbomen
- Struiken
Namiddag
- Praktijkopdracht met excursie
-
Praktische Info
Mee te nemen
- Weerbestendige kledij
- Bosschoenen die vuil mogen worden
- Lunchpakket
- Drank voor tijdens de excursie
- Pen en papier
- Als je over een planten- of bomengids beschikt mag je die zeker meebrengen.
Voorzien materiaal
- Koffie, thee en water zijn voorzien in het leslokaal
Cursusmateriaal
- Je krijgt een Bomenwaaier en het cursusboek Bomen en Struiken Herkennen
- Lesmateriaal kan je downloaden via “mijn leeromgeving”
-
Voor wie?
Iedereen die graag wil leren hoe je inheemse bomen en struiken kan herkennen aan de hand van stam, blad, groeiwijze en andere kenmerken.
Voorkennis
Je hebt voor deze opleiding geen voorkennis nodig
-
Lesgever
Jeroen Eigenberg
Opgegroeid in de landbouw, opgeleid in de bosbouw en opgevoed met een flinke portie nuchterheid uit de Nederlandse Achterhoek. Jeroen is een lesgever die zelfs een onderwerp als ecologie helder kan uitleggen. Het gebruiken van de natuur is altijd zijn grote passie geweest, naast oogsten uit de natuur en het op extensieve manier houden van dieren. Alternatieve manieren van voedselproductie, een correcte omgang met de buitenruimte, voedselbossen en Urban Beekeeping houden Jeroen bezig.
Inschrijven
Bomen en struiken herkennen in de zomer - Basis
- ma 26 april 2021 09:30 - 16:30 | Dilbeek
Heb je interesse in deze opleiding, maar wordt hij momenteel niet georganiseerd in je buurt of op een gepaste datum? Schrijf je dan in op de interesselijst. In het (optionele) opmerkingenveld kan je aangeven welke locatie je voorkeur heeft. Indien je ingeschreven bent op deze interesselijst, houden we je op de hoogte van komende data waarop deze opleiding wordt georganiseerd.